Tanzanit osadzony w pierścionku zaręczynowym.

Wybór idealnego pierścionka zaręczynowego to ogromne przedsięwzięcie. Ostatnio większość mężczyzn, którzy oświadczali się swoim dziewczynom lub chłopakom, wybrała jako pierścionek zaręczynowy klasyczną kombinację czystych diamentów i żółtego złota. Zapotrzebowanie na bardziej wyrafinowane i innowacyjne wersje stale rośnie. Pierścień tanzanitowy wyróżnia się jako jeden z najbardziej atrakcyjnych wizualnie i popularnych obecnie dostępnych typów. Coraz bardziej popularny kamień szlachetny ma pewne cechy.

Ukryty klejnot Tanzanii

Jego wspaniały połysk i ciemnoniebieski kolor odróżniają Tanzanit od innych kamieni szlachetnych. Warto zauważyć, że w swoim naturalnym środowisku można go znaleźć w trzech różnych kolorach: brązowym, fioletowym i błękitnym. Klejnot poddawany w trakcie obróbki działaniu wysokich temperatur ok. 400 stopni Celsjusza nabiera odpowiedniego kształtu, który możemy zaobserwować w jubilerstwie. Afrykańska Tanzania to miejsce, w którym kamień otrzymał swoją nazwę, która pochodzi od miejsca, w którym został znaleziony. Z powodu ekstremalnie wysokiego ciśnienia i temperatury kamień, który jest obecnie używany w biżuterii, powstał około 600 milionów lat temu. Kiedy po raz pierwszy go zobaczyłem, pomyślałem, że to szafir.

Cechy charakterystyczne Tanzanianitu są następujące:

Kolorowe kamienie są cenione przede wszystkim za ich piękno, a niebieskie kamienie nie są wyjątkiem. Tanzanity są oszałamiające, gdy są osadzone w żółtym lub białym złocie i dzięki temu nadają elegancji i klasy wyglądowi użytkownika. Tantanity wyróżnia trichroiczny wygląd (w zależności od kąta padania światła możemy dostrzec aż trzy różne kolory). Ma umiarkowaną twardość (w skali Mohsa: 6,5-7), ale jest również bardzo krucha i łatwo łamliwa podczas manipulowania. Cenny kamień szlachetny o rosnącej wartości z czasem ze względu na jego niedobór, Tanzanit jest rzadkim kamieniem szlachetnym o rosnącej wartości z biegiem czasu.

Related Posts