Ile wydać na pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy może być sporym wydatkiem, dlatego warto zaplanować sobie ten zakup z odpowiednim wyprzedzeniem. Statystycznie zakochani Polacy wydają na wymarzony symbol miłości kwotę z przedziału od 500 do 1500 zł. Istnieją jednak także te tańsze i droższe alternatywy. W rzeczywistości nie ma ustalonej kwoty, której powinien przestrzegać przyszły narzeczony. Cena pierścionka zaręczynowego powinna wynosić tyle, ile jesteśmy w stanie za niego zapłacić. Kupowanie zbyt drogiej biżuterii, która wymaga zaciągnięcia pożyczki to kolosalny błąd. W końcu w miłości chodzi o szczere gesty i uczucia, a nie o pieniądze. Jeśli łączy was prawdziwa miłość, twoją drugą połówkę zadowoli nawet najtańszy pierścionek.

Cena pierścionka według przesądów

Nasza kultura przepełniona jest różnego rodzaju przesądami, które odnoszą się do różnych dziedzin życia. Szczególnie często możemy spotkać się z zabobonami dotyczącymi zaręczyn oraz ślubu. Nikogo nie zaskoczy fakt, iż istnieje stereotyp na temat ceny wizytówki narzeczonej. Otóż dawniej mówiono, że pierścionek zaręczynowy powinien kosztować tyle, ile mężczyzna zarobi przez 3 miesiące. Umiejętność zaoszczędzenia kwoty równej trzykrotności pensji miała udowadniać, że jest on odpowiednim kandydatem dla męża. Odpowiednie zarządzanie finansami miało przekładać się na dobre traktowanie przyszłej żony, a także świadczyć o tym, iż jest dla niego cenna. 

Od czego zależy cena pierścionka zaręczynowego?

Nie każdy pierścionek zaręczynowy odstrasza ceną, jednak za niektóre egzemplarze zapłacimy krocie. Skąd taka różnica? Kluczowe znaczenie mają materiały, z których wykonana została biżuteria. Złoto i platyna są dużo droższe niż srebro czy tytan. Podobnie jest w przypadku kamieni szlachetnych. Te bardziej wyjątkowe klejnoty takie jak diamenty i szafiry mają większą wartość niż tanzanit bądź akwamaryn. Cena pierścionka zależna jest także od renomy marki jubilerskiej, wagi i jakości wykonanego wyrobu oraz ilości zdobień. 

Related Posts