Dzięki tym pomocnym wskazówkom Twoja złota i srebrna biżuteria wygląda jak nowa!

Czy blask Twojego pierścionka zaręczynowego blednie? Czy nadal możemy go nosić, jeśli zostanie porysowany? Nawet najwyższej jakości biżuteria traci swój wyrazisty wygląd pod wpływem użytkowania i ekspozycji na działanie powietrza i promieni słonecznych. Z biżuterią wykonaną ze złota lub srebra należy obchodzić się ostrożnie, aby jak najdłużej zachować ją w idealnym stanie. W jaki sposób? Sprawdź nasz prosty przewodnik, aby uzyskać wskazówki, jak sprawić, by Twoja biżuteria dłużej wyglądała jak nowa!

Przechowywanie

Grawerowane przedmioty stopniowo tracą blask wraz z wiekiem w naturze. Aby biżuteria była bezpieczna, potrzebujesz zamka, który zapobiega przedostawaniu się powietrza. Szkatułka wyściełana miękką tkaniną lub worek z tkaniny zapewni bezpieczeństwo Twojej kolekcji. Opakowanie wykonane z metalu może zarysować szkło i inne gładkie powierzchnie, więc trzymaj się od tego z daleka za wszelką cenę!

Chemia

Co powiesz na zmywanie naczyń lub sprzątanie łazienki? Czy masz na swoim pierścionku z brylantem? Twoje działania są ogromnym błędem. Kiedy agresywne detergenty (a nawet niektóre kosmetyki) wejdą w kontakt z biżuterią, może dojść do odbarwienia biżuterii i skóry. W rezultacie materiały organiczne i kamienie naturalne mogą ulec zmatowieniu i rozwarstwieniu w wyniku ekspozycji chemicznej. Unikaj tego, zdejmując biżuterię przed kąpielą lub nałożeniem makijażu. Aby Twoja biżuteria była bezpieczna, powinieneś nosić rękawiczki.

Dostawcy specjalistycznych usług odkażania

Jeśli masz skarb, który musi zostać przywrócony do dawnego piękna, warto zapłacić profesjonalistom za wykonanie tej pracy. Upewnij się, że nie używasz domu jako miejsca do czyszczenia (np. używając pasty do zębów). Czyszczenie biżuterii złotej i rodowanej ostrymi detergentami może uszkodzić wykończenie i spowodować zarysowania.

Related Posts