Co powiedzieć na zaręczyny?

Miłość to najpiękniejsze uczucie w życiu człowieka. Należy ją odpowiednie pięlęgnować, aby druga osoba nieustannie czuła się szczęśliwa. Polega na braniu i dawaniu, akceptowaniu wad i chwaleniu zalet, wspólnym rozwiązywaniu problemów i tworzeniu szczęśliwych wspomnień. Ukoronowaniem tego wspaniałego uczucia są zaręczyny. Ten moment staje się kluczowy w historii każdego związku, ponieważ oznacza on, że już zawsze będziecie dzielić ze sobą te lepsze i gorsze momenty. Wyrażenie tak wielu emocji w jednej chwili potrafi być trudne, dodatkowy stres nie pozwala na dobór odpowiednich słów. Z tego powodu warto zastanowić się z odpowiednim wyprzedzeniem nad tym, co chcemy przekazać drugiej połówce. Klasyczne “Wyjdziesz za mnie?” lub “Czy zostaniesz moją żoną?” są piękne w swojej prostocie. Te proste słowa są już zakorzenione w naszej tradycji, więc idealnie wpasują się w podniosłą atmosferę zaręczyn.

Słowa od serca

Jeśli te uniwersalne formułki nie są dla ciebie wystarczające, warto dodać coś od serca. Możesz wspomnieć o początkach waszej relacji, opowiedzieć o tym, co poczułeś kiedy zobaczyłeś ja po raz pierwszy. Podziękuj za czas spędzony razem oraz za rzeczy, których nauczyłeś się od drugiej połówki. Warto przytoczyć nadzieje na spełnienie się waszych planów o wspólnej przyszłości. Jeśli oboje cenicie sobie poczucie humoru, nie zapomnij o nim w trakcie zaręczyn. Oświadczyny wcale nie muszą być poważnym momentem, powinieneś czuć się w trakcie tej chwili swobodnie. 

Pierścionek zaręczynowy

Przygotowując się do tego przełomowego wydarzenia, należy pamiętać o zakupieniu pierścionka zaręczynowego. Powinien on być niezwykle trwały, ponieważ będzie symbolizował waszą miłość aż do grobowej deski. Z tego względu należy dokładnie zapoznać się z właściwościami poszczególnych kruszców oraz kamieni szlachetnych. Ponadto musi wpisywać się w preferencje ukochanej. To właśnie zdanie wybranki odgrywa tutaj kluczową rolę, gdyż od tej pory już na zawsze będzie gościł na jej palcu. 

Related Posts